“Zenit”, “Şalke”, “Şaxtyor” və “Ayaks” 1/16 finalda

Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, II dövrənin ilk turu 4 komandanın 1/16 finala vəsiqəni təmin etməsi ilə nəticələnib.

 

Bunlar “Zenit”, “Şalke”, “Şaxtyor” və “Ayaks”dı. Sonuncular 10 xalla bunu rəsmiləşdiribsə, digər 3 komanda 100 faizlik nəticə ilə irəliləməkdə davam edir.

 

Növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edən 4 komanda ilə yanaşı, ilk uğursuz da bəlli olub. Təmsilçimiz “Qəbələ” sona iki oyun qalmış 1/16 final şansını itirib.

 

Qeyd edək ki, Azərbaycan klublarından “Qarabağ” Yunanıstanda PAOK-u 1:0 hesabı ilə məğlub edib, “Qəbələ” Bakıda Fransa “Sent-Etyen”ə 1:2 hesabı ilə uduzub.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, IV tur

3 noyabr

 

A qrupu

 

“Fənərbaxça” (Türkiyə) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - 2:1

Qollar: Sou, 2, Lens, 59 - Runi, 89

 

“Zarya” (Ukrayna) – “Feyenoord” (Hollandiya) - 1:1

Qollar: Forster, 44 - Yorgensen, 15

 

2

“Feyenoord” (Hollandiya)

4

2

1

1

3-2

7

3

“Fənərbaxça” (Türkiyə)

4

2

1

1

5-6

7

1

“Mançester Yunayted” (İngiltərə)

4

2

0

2

6-4

6

4

“Zarya” (Ukrayna)

4

0

2

2

2-4

2

 

B qrupu

 

“Astana” (Qazaxıstan) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) - 1:1

Qollar: Despotoviç, 8 - Seba, 29

 

APOEL (Kipr) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 1:0

Qol: Sotiriu, 69

 

1

APOEL (Kipr)

4

3

0

1

5-4

9

2

“Olimpiakos” (Yunanıstan)

4

2

1

1

6-3

7

3

“Yanq Boyz” (İsveçrə)

4

1

1

2

3-3

4

4

“Astana” (Qazaxıstan)

4

0

2

2

3-7

2

 

C qrupu

 

“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 1:2

Qollar: Ruslan Qurbanov, 39 - Tanann, 45+1. Beriç, 53

 

“Anderlext” (Belçika) – “Maynts” (Almaniya) 6:1

Qollar: Stankiu, 9; 41, Tilemans, 62, Teodorçuk, 89; 90+2, Bruno, 90 - Blasis, 15

 

1

“Anderlext” (Belçika)

4

2

2

0

11-4

8

2

“Sent-Etyen” (Fransa)

4

2

2

0

5-3

8

3

“Maynts” (Almaniya)

4

1

2

1

6-10

5

4

“Qəbələ” (Azərbaycan)

4

0

0

4

4-9

0

 

D qrupu

 

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Alkmaar” (Hollandiya) - 0:0

 

“Zenit” (Rusiya) – “Dandalk” (İrlandiya) - 2:1

Qollar: Juliano, 42; 78 - Horqan, 53

 

1

“Zenit” (Rusiya)

4

4

0

0

13-5

12

2

“Dandalk” (İrlandiya)

4

1

1

2

4-5

4

3

“Alkmaar” (Hollandiya)

4

1

1

2

5-6

4

4

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

4

0

2

2

2-8

2

 

E qrupu

 

“Astra” (Rumıniya) – “Viktoriya” (Çexiya) - 1:1

Qollar: Stan, 19 - Krmençik, 25

 

“Austriya” (Avstriya) – “Roma” (İtaliya) - 2:4

Qollar: Kayode, 2, Qrunvald, 89 - Dzeko, 4; 65, Daniele de Rossi, 18, Nainqqolan, 78

 

1

“Roma” (İtaliya)

4

2

2

0

12-6

8

2

“Austria” (Avstriya)

4

1

2

1

8-9

5

3

“Astra” (Rumıniya)

4

1

1

2

5-9

4

4

“Viktoriya” (Çexiya)

4

0

3

1

3-4

3

 

F qrupu

 

“Atletik” (İspaniya) – “Genk” (Belçika) - 5:3

Qollar: Aduris, 8; 24-pen; 44-pen; 74; 90+4-pen - Bailey, 28, Ndidi, 51, Suşiç, 80 

 

“Sassuolo” (İtaliya) – “Rapid” (Avstriya) - 2:2

Qollar: Defrel, 34, Pelleqrini, 45 - Jeliç, 86, Kivilatia, 90

 

1

“Genk” (Belçika)

4

2

0

2

10-9

6

2

“Atletik” (İspaniya)

4

2

0

2

6-8

6

3

“Sassuolo” (İtaliya)

4

1

2

1

7-6

5

4

“Rapid” (Avstriya)

4

1

2

1

6-6

5

 

G qrupu

 

“Ayaks” (Hollandiya) – “Selta” (İspaniya) - 3:2

Qollar: Dolberq, 41, Ziyek, 68, Yunes, 71 - Quidetti, 79, Aspas 86

 

“Panatinaikos” (Yunanıstan) – “Standard” (Belçika) - 0:3

Qollar: Sisse, 61, Belfodil, 76; 90

 

1

“Ayaks” (Hollandiya) 

4

3

1

0

8-5

10

2

“Selta” (İspaniya)

4

1

2

1

7-6

5

3

“Standard” (Belçika)

4

1

2

1

6-4

5

4

“Panatinaikos” (Yunanıstan)

4

0

1

3

3-9

1

 

H qrupu

 

“Gent” (Belçika) – “Şaxtyor” (Ukrayna) - 3:5

Qollar: Kulibali, 1, Perbet, 83, Miliçeviç, 89 - Marlos, 36-pen, Tayson, 41, Stepanenko, 45, Fred, 68, Ferreyra, 87

 

“Braqa” (Portuqaliya) – “Konyaspor” (Türkiyə) - 3:1

Qollar: Velazkuez, 34, Eduardo, 45, Horta, 90 - Rangelov, 30

 

1

“Şaxtyor” (Ukrayna

4

4

0

0

13-3

12

2

“Braqa” (Portuqaliya)

4

1

2

1

5-5

5

3

“Gent” (Belçika) 

4

1

1

2

6-11

4

4

“Konyaspor” (Türkiyə)

4

0

1

3

2-7

1

 

İ qrupu

 

“Nitsa” (Fransa) – “Zalsburq” (Avstriya) - 0:2

Qollar: Hi Çan Hvanq, 72; 73

 

“Şalke” (Almaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) - 2:0

Qollar: Kaikara, 25, Bentaleb, 28

 

1

“Şalke” (Almaniya) 

4

4

0

0

7-2

12

2

“Krasnodar” (Rusiya)

4

2

0

2

6-5

6

3

“Nitsa” (Fransa)

4

1

0

3

3-8

3

4

“Zalsburq” (Avstriya)

4

1

0

3

3-5

3

 

J qrupu

 

“Fiorentina” (İtaliya) – “Slovan” (Çexiya) - 3:0

Qollar: İliçiç, 30-pen, Kaliniç, 42, Kristoforo, 73

PAOK (Yunanıstan) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Miçel, 68

 

1

“Fiorentina” (İtaliya) 

4

3

1

0

11-2

10

2

“Qarabağ” (Azərbaycan)

4

2

1

1

6-7

7

3

PAOK (Yunanıstan)

4

1

2

1

2-4

4

4

“Slovan” (Çexiya)

4

0

1

3

4-10

1

 

K qrupu

 

“Sauthempton” (İngiltərə) – “İnter” (İtaliya) - 2:1

Qollar: Van Diyk, 64, Naqotomo, 69-avtoqol - İkardi, 33

 

“Sparta” (Çexiya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 2:0

Qollar: Bitton, 23-avtoqol, Lafata, 38

 

1

“Sparta” (Çexiya) 

4

3

0

1

6-4

9

2

“Sauthempton” (İngiltərə)

4

2

1

1

5-2

7

3

“Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) 

4

1

1

2

2-3

4

4

“İnter” (İtaliya)

4

1

0

3

3-7

3

 

L qrupu

 

“Sürix” (İsveçrə) – “Styaua” (Rumıniya) - 0:0

 

“Vilyarreal” (İspaniya) – “Osmanlıspor” (Türkiyə) - 1:2

Qollar: Hernandez, 48 - Vebo, 8, Rusesku, 75

 

1

“Osmanlıspor” (Türkiyə)

4

2

1

1

7-5

7

2

“Vilyarreal” (İspaniya)

4

1

2

1

6-6

5

3

“Sürix” (İsveçrə) 

4

1

2

1

4-4

5

4

“Styaua” (Rumıniya) 

4

0

3

1

2-4

3

 

  "Yaşıl çay"