Azərbaycan İdman Jurnalistləri Assosiasiyası 2016-cı ilin idman laureatlarının adlarını açıqlayıb

Azərbaycan İdman Jurnalistləri Assosiasiyası 2016-cı ilin idman laureatlarının adlarını açıqlayıb. Qaliblər arasında "Report" İnformasiya Agentliyinin əməkdaşı Rövşən Əhlimanoğlu da var.

O, İlin idman jurnalisti nominasiyasında fərqləndirilib.

2016-CI İLİN İDMAN LAUREATLARI

İlin idman jurnalisti

İdman qəzetləri üzrə Qabil Mehdiyev ("İdman”)

Futbol qəzetləri üzrə Mirağa Mirzəyev ("Futbol+”)

İdman jurnalları üzrə Kamal Rza ("Sportsman”)

İctimai-siyasi qəzetlər üzrə Rizvan Cəfərov ("Azərbaycan”)

Televiziya Rüstəm Əfsərli ("CBC Sport" kanalı)

İnformasiya agentlikləri üzrə Rövşən Əhlimanoğlu (Report)

İnternet portalları üzrə İbrahim Cəfərov (futbolxeber.az)

İlin Fotoreportyoru

Qənbər Cəlilov (AFFA)

İlin qəzetləri

İdman qəzetləri arasında "Olimpiya dünyası”

Futbol qəzetləri arasında "Futbol+”

Rəsmi qəzetlər arasında "Azərbaycan”

İlin idman telekanalı

"CBC Sport" kanalı

İlin idman radiosu

Azərbaycan Radiosu

İlin idman mətbuat xidməti

Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat xidməti Səmayə Məmmədova

İlin internet portalı

İdman saytları arasında "sportnet.az”

İnformasiya agentlikləri arasında "trend.az”

İlin idmanı ən yaxşı işıqlandıran informasiya agentliyi

AzərTac

İlin idman xadimi

Kəmaləddin Heydərov Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının prezidenti

İlin idman təşkilatçısı

Elman Rüstəmov Azərbaycan Şahmat Federasiyasının prezidenti (şahmat

olimpiadasının yüksək səviyyəli təşkili)

İlin idmançısı

(qadınlar)

1. Mariya Stadnik güləş, olimpiadanın gümüş mükafatçısı

2. Yelena Vıstropova boks, Avropa çempionu

3. İradə Əliyeva nizəatma, paralimpiadanın gümüş mükafatçısı

(kişilər)

1. Radik İsayev taekvondo, Olimpiya çempionu

2. Lorenso Sotomayor boks, olimpiadanın gümüş mükafatçısı

3. Rafael Ağayev karate, 5 dəfə dünya çempionu

İlin komandası

1. Taekvondo milli komanda Dünya çempionu

2. Futzal üzrə milli komanda Dünya çempionatının 1/4 finalçısı

3. Futbol üzrə milli komanda DÇ-2018-in seçmə mərhələsində uğurlu start

İlin məşqçisi

1. Reza Mehmandost Taekvondo üzrə milli komandanın baş məşqçisi

2. Qurban Qurbanov "Qarabağ” FK-nın baş məşqçisi

3. Robert Prosineçki Futbol üzrə milli komandanın baş məşqçisi

İlin idman hakimi

Hicran Şərifov Güləş, Rio olimpiadasının hakimi

İlin idman azarkeşi

Bəhram Bağırzadə

  "Yaşıl çay"